SPM10054T-470M-HZ
Mfr.Part #:
SPM10054T-470M-HZ
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 10.70mmL×10.00mmW×5.40mmH SMD/SMT 47 µH 20 % 4.4 A 121.2 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)5.4 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypePower Inductor
Current Rating4.4 A
DC Resistance (DCR)121.2 mΩ
Test Frequency100 kHz
ShieldingShielded
Inductance47 µH
Core MaterialMetal
Saturation Current3.1 A